Angielski, niemiecki, hiszpański – Szkoła językowa w Poznaniu i online | ul. Starowiejska 6, 61-664 Poznań | biuro@alfadirect.pl | tel. 61 677 32 27

Aleksandra Berger

Nauczycielka języka hiszpańskiego z tytułem magistra, który otrzymała na Uniwesytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Języki obce od zawsze są jej największą pasją – zaczęła od angielskiego, którego także uczy w naszej szkole, w gimnazjum i liceum interesowała się językiem francuskim, od którego rozpoczęła naukę języków romańskich, aż w końcu odkryła prawdziwą miłość do hiszpańskiego, a także katalońskiego, który darzy szczególnym sentymentem. 

Jej zajęcia są pełne pasji do kultury tego kraju, a szczególnie do luźnego języka potocznego. Uwielbia uczyć nie tylko gramatyki, ale także tego, jak ludzie naprawdę rozmawiają na ulicach Barcelony czy Madrytu. Bo nauka języków obcych to nie tylko zdobywanie umiejętności, ale także świetna zabawa i okazja do poznania fascynującej kultury. 

Dlatego bardzo często wykorzystuje podczas zajęć materiały autentyczne, jak podcasty, wycinki z gazet, spoty reklamowe i chętnie poleci Ci, co czytać i oglądać w wolnych chwilach, żeby jak najczęściej otaczać się hiszpańskim (nawet scrollując Instagrama).

Jest przekonana, że ucząc się języka, ważna jest śmiałość w popełnianiu błędów. Dlatego na jej zajęciach zawsze panuje przyjemna atmosfera, a każdy błąd to kolejny krok do opanowania hiszpańskiego. Podczas zajęć szczególnie stawia na umiejętność komunikacji, która przyda się w codziennych sytuacjach, nie tylko żeby zamówić churros con chocolate o café con hielo, ale także gdy chcemy komuś powiedzieć, że ślicznie dziś wygląda albo zapytać, co robił w weekend (i zrozumieć odpowiedź!).