Angielski, niemiecki, hiszpański – Szkoła językowa w Poznaniu i online | ul. Starowiejska 6, 61-664 Poznań | biuro@alfadirect.pl | tel. 61 677 32 27

Anna Wołosz Sosnowska

Ukończyła studia licencjackie i magisterskie z filologii angielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Języka angielskiego zaczęła się uczyć jako mała dziewczynka dzięki filmom animowanym w tym języku, które namiętnie oglądała. Dla niej angielski to nie tylko praca, ale także hobby. W szczególności dotyczy to literatury brytyjskiej, a konkretnie dzieł Shakespeare’a pod każdą postacią i dramatów pisarzy z Wysp.

Metodą Direct uczy już od 7 rok. Uważa, że ten sposób nauki języka pomaga przezwyciężyć nieśmiałość. W trakcie lekcji, na pytanie co jest ważniejsze – gramatyka czy słownictwo – odpowie, że jest to bardziej kompromis i współpraca pomiędzy tymi dwoma elementami, a także wskaże na konieczność harmonijnego opanowania obydwu. Również twierdzi, że jest to wielka przygoda, która poszerza horyzonty oraz umożliwia poznanie nowych kultur.

Jest również tłumaczem, a także ma kilkuletnie doświadczenie w uczeniu młodzieży, prowadzeniu kursów przygotowawczych do certyfikatów i konwersacji.

Jej zainteresowania nie związane bezpośrednio z językiem angielskim to taniec (salsa), kino, muzyka, książki, a także – jak przystało na prawdziwa kobietę – moda (a w szczególności torebki i buty). 😉