Angielski, niemiecki, hiszpański – Szkoła językowa w Poznaniu i online | ul. Starowiejska 6, 61-664 Poznań | biuro@alfadirect.pl | tel. 61 677 32 27

Jacek Bartecki

Ukończył filologię angielską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Naukę angielskiego rozpoczął w pierwszej klasie podstawówki od nazwisk piłkarzy reprezentacji Anglii – Kevina Keegana i Tony’ego Woodcocka. Zafrapowała go różnica pomiędzy wymową nazwisk (przez komentatora sportowego) a ich pisownią, którą zobaczył następnego dnia w gazecie. Później miał marzenie, by tłumaczyć filmy, które udało mu się zrealizować. Tłumaczył m.in. takie filmy jak Mad Max, Szeregowiec Ryan, Monty Python i Święty Graal, oraz seriale Sześć Stóp pod Ziemią, Kochane Kłopoty i Hannah Montana.

Metodą bezpośrednią uczy od 17 lat. Jest także trenerem metody Colina Rose. Uważa, że osoba ucząca się języka powinna mieć w sobie pasję odkrywcy – odkrywać język w codziennym życiu (w filmie, w piosence, a nawet na tubce pasty do zębów 🙂). Zawsze uśmiechnięty i cierpliwy w tłumaczeniu najbardziej skomplikowanych zagadnień. Na lekcjach znany z tego, że zauważa najbardziej subtelne szczegóły języka. W wolnych chwilach z pasją oddaje się grze w piłkę nożną, kibicuje polskiej siatkówce i słucha różnych gatunków muzyki.

W Alfa Direct zajmuje się nadzorem metodycznym nad kursami.