Angielski, niemiecki, hiszpański – Szkoła językowa w Poznaniu i online | ul. Starowiejska 6, 61-664 Poznań | biuro@alfadirect.pl | tel. 61 677 32 27

Karolina Paul

Ukończyła lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Naukę języka niemieckiego rozpoczęła w szkole podstawowej ale język niemiecki zainteresował ją już we wczesnym dzieciństwie podczas podróży po niemieckiej Bawarii. Zafascynowana tym regionem i mieszkańcami postanowiła, że kiedyś będzie mówiła tak dobrze jak Bawarczycy. Język niemiecki to dla niej pasja – potrafi zauroczyć się brzmieniem niemieckiego słowa i lubi zarażać tą pasją innych. W nauce języka obcego za najważniejszą uważa umiejętność komunikacji. Jeżeli gramatyka to przede wszystkim te zagadnienia, które niezbędne są do sprawnego posługiwania się językiem w codziennych sytuacjach. Największa radość? Gdy obserwuje sukcesy językowe i postępy swoich uczniów.

Metodą bezpośrednią uczy od 5 lat. Uważa, że metoda ta doskonale sprawdza się u osób, które mają problem z przezwyciężeniem lęku przed mówieniem. Nieustannie uśmiechnięta, cierpliwa i pogodna. Zawsze znajdzie sposób na wytłumaczenie nawet najbardziej zawiłych językowych zagadnień. Znana jest z tego, że podczas zajęć często wskazuje na analogie językowe i różne sposoby formułowania wypowiedzi w oparciu o synonimy. W wolnych chwilach planuje wymarzone podróże do różnych zakątków przede wszystkim niemieckiego obszaru językowego ale również Europy.