Angielski, niemiecki, hiszpański – Szkoła językowa w Poznaniu i online | ul. Starowiejska 6, 61-664 Poznań | biuro@alfadirect.pl | tel. 61 677 32 27

Maria Kozioł

Jestem absolwentką nowoczesnego kierunku studiów językoznawczych (pierwszego stopnia) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza o tajemniczej nazwie: English Linguistics: Theories, Interfaces, Technologies. Co się pod nią kryje? Językoznawcze i funkcjonalne podejście do języka angielskiego, czyli język osadzony w kontekście, więc na zajęciach ze mną możecie się spodziewać hands-on approach (praktycznego podejścia) i relatable anecdotes (takich anegdotek językowych, które będziecie zauważać w życiu codziennym).

Od 2021 roku uczę dorosłych metodą direct, prowadzę też conversations na temat wszelakich current affairs. Gramatyka ze mną niestraszna – z chęcią omówię wszystkie niuanse. Ponadto zajmuję się przygotowaniem młodzieży do egzaminu maturalnego i 8-klasisty. 

 

A wszystko zaczęło się w gimnazjum dwujęzycznym, kiedy na angielskim zamiast tłumaczeń słówek nauczycielka wymagała ode mnie podania angielskiej definicji! My mind was blown! Od tego momentu jestem adwokatką uczenia zanurzonego w kontekście, co pomaga pojąć nam obcy język. Moja miłość do angielskiego została zwieńczona w gimnazjum certyfikatem FCE, a w liceum CAE.