Angielski, niemiecki, hiszpański – Szkoła językowa w Poznaniu i online | ul. Starowiejska 6, 61-664 Poznań | biuro@alfadirect.pl | tel. 61 677 32 27

Weronika Kowal

Absolwentka studiów licencjackich filologii germańskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a obecnie studentka drugiego roku studiów magisterskich na tym samym kierunku. W Alfa Direct pracuje z dorosłymi metodą bezpośrednią, a także z dziećmi, wykorzystując różnorodne techniki z elementami zabawy.

Fascynacja kulturą i językiem naszych zachodnich sąsiadów pojawiła się u Weroniki podczas nauki w szkole podstawowej. Ogromną rolę odegrała tutaj jej ówczesna nauczycielka języka niemieckiego, która miała wyjątkowy talent do przekazywania wiedzy.

Pierwszym sprawdzianem umiejętności językowych był dla Weroniki wyjazd do Niemiec na zawody sportowe. Drugą miłością naszej lektorki jest bowiem lekkoatletyka. W jej przypadku można więc powiedzieć, że jedna pasja pociągnęła za sobą drugą. Kilka dni spędzonych w Turyngii zaważyło na podjęciu decyzji o związaniu swojej przyszłości z językiem niemieckim.

Jako sportowiec Weronika doskonale wie, że nauka języka to bardziej maraton niż sprint. Zarówno w lekkiej atletyce, jak i uczeniu się potrzebna jest wytrwałość, samodyscyplina i… dobry trener, który potrafi zainspirować i wspierać swoich zawodników. Takim trenerem stara się być Weronika dla swoich uczniów.